Ножевой форум - Ножеман

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Автор Тема: Спиртовка Esbit  (Прочитано 1340 раз)

Оффлайн odezza

• Админ
  • Неисправимый ножеман
  • *
  • ВОЛЯ або СМЕРТЬ!
Спиртовка Esbit
« : Март 05, 2016, 07:59:31 pm »
Пропоную вашій увазі спиртовку (чи "спиртівку") армії Німеччини Бундесверу -

Як видно з фото, має доволі компактний розмір - 10×7,5×2 см, вага - 200 г. В середині знаходиться коробочка з сухим спиртом -

Усього там 6 пігулок спирту, у двох герметичних капсулах -

Чи то зважаючи на давній час зберігання цього сухого спирту, чи щось інше, але смердить він не дуже приємно. Пам'ятаю ще радянський сухий спирт, він був круглої форми, так він взагалі не мав запаху. Німці, що з них візьмеш.
В самій спиртовці є спеціальне місце для спирту, усе продумано - і отвори, і заглиблення -

Кришка спиртовки може розкладатися на довільний розмір, в залежності від того, що ви зібралися гріти -

Однієї пігулки спирту вистачає нагріти до стану кипіння приблизно 300 мл води. Куплена мною ця спиртовка вже дуже давно, але настав і її час! Стала вона нам у нагоді, довелося якось на чотирьох гріти воду на... каву. Ну куди ж ми без кави?  :wink:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу!

Оффлайн odezza

• Админ
  • Неисправимый ножеман
  • *
  • ВОЛЯ або СМЕРТЬ!
Re: Спиртовка Esbit
« Ответ #1 : Май 25, 2016, 11:55:45 am »
Стала вона нам у нагоді, довелося якось на чотирьох гріти воду на... каву.
Так, приємно далеко від цивілізації випити гарячої кави!  :yes:
Знов вона рятувала нас. І м'ясну консерву розігрівали, і чай-каву робили. На всю групу такі спиртовки виявилися тільки в командира групи і в мене. Командир дуже радив своїм підлеглим придбати їх. Я, звичайно, понтанувся своїм німецьким сухим спиртом. Він використовував наш, вітчизняний. Різниці не відчули.
У наступній темі розкажу про флягу армії ГДР, там є спеціальний стаканчик, у якому я робив і чай, і каву.

Оффлайн leshik

• Освоился
  • **
« Ответ #2 : Май 25, 2016, 03:46:51 pm »
Да , прикольная штука , нужно будет тоже себе прикупить , тем более горючее где-то валяется.
Газовую недавно приобрёл , раньше с кумом на природе варили кофе на его горелке , впечатлило , пришлось взять и себе.
При цене горелки в 180 грн + баллон газа 40 грн , в машине не помеха , но компактность не Эсбитовская.

Оффлайн odezza

• Админ
  • Неисправимый ножеман
  • *
  • ВОЛЯ або СМЕРТЬ!
« Ответ #3 : Май 25, 2016, 04:17:32 pm »
Так, безумовно, якщо подорожуєш автомобілем, газова горілка "рулить". В нас була розмова і про таку. Але, якщо планується піший вихід, та й ще на великі відстані, треба брати усе компактне і легке. Казали ще про якусь саморобну горілку з двох консервних банок, але думаю, що тут не треба вигадувати велосипед.
До речі, мені здається, що за необхідності, у цій бундесверівській горілці можна використовувати, за крайньої потреби, і дерев'яні палички, замість сухого спирту. Треба буде наступного разу спробувати.  ;-)