Ножевой форум - Ножеман

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Расширенный поиск  

Автор Тема: "Фінка"  (Прочитано 9607 раз)

Оффлайн odezza

• Админ
  • Неисправимый ножеман
  • *
  • ВОЛЯ або СМЕРТЬ!
"Фінка"
« : Март 13, 2013, 12:10:40 pm »
"Когда я был мальчишкой, носил я брюки клёш,
соломенную шляпу, в кармане - финский нож!" (с)

Да, слово "Финка" овеяно у нас легендами... И связано это ну не совсем с женщинами из далекой страны Суоми (Финляндия). Для большинства "пэрэсичных громадян" нож-финка это что-то однозначно бандитское, с наборной рукояткой, гардой, "кровостеками" и т.д. Короче, з/к пром.
Но она ведь не такая! Это обычный рабочий нож северных народов. Пуукко и леуку. Вот про них идет разговор.
В теме о "маст хэв" ножах зашел разговор о "финках". Согласен, надо бы приобщиться к этой истории. Но вот что? Какой?
Мне видится нож с характерными чертами (клинок, рукоятка, ножны), "натуральный" финн. Типа такого -

Без изысков, простой рабочий нож.
Что можете посоветовать, предложить?
« Последнее редактирование: Январь 05, 2016, 01:35:56 pm от odezza »

Душу й тіло ми положим за нашу свободу!

Оффлайн odezza

• Админ
  • Неисправимый ножеман
  • *
  • ВОЛЯ або СМЕРТЬ!
Re: "Финка"
« Ответ #1 : Март 13, 2013, 08:27:17 pm »
Нравятся финки, в рукоятках которых присутствуют вставки из рога. Или вообще из рога полностью.

Но думаю, ножи такого класса и стоят соответственно...
Вот и вопрос - купить уже что-то солидное красивое или пока ограничиться серийным Marttiini?

Оффлайн Gwynblade

• Админ
  • Опытный
  • *
  • I'm one with the Force, and the Force is with me
    • Knifoman
« Ответ #2 : Март 14, 2013, 09:19:10 am »
тут есть один нюанс, точнее несколько:
1. Особо красивое и сделанное там на Финлядщине будет не особо качественным, т.к. особо подгонкой/обработкой там не заворачиваются. Но при этом аутентичность обеспечивается на 100%.
2. Аутентичные финские клинки сделанные местными мастерами по всем "понятиям" не обеспечат привычное для тебя удержание режущей кромки.
3. Мартини конечно взять можно и это будет вполне себе рабочий нож. Но он не будет таким аутентичным как тебе хочется. Но качество очень гуляет (если бы говорим про ножи с больстерами и деревянными рукоятями).
Вот и думай. Может у наших мастеров заказать нож с нуля или купить местный клин чтоб мастера собрали нож.
Я предлагаю единственный правильный вариант - сделать самому. Купить больстер и клинок = 13...15$. Инструмент у тебя должен быть. И пробовать. Да (возможно) шедевра не будет но +1 к гордости обеспечено.
Неудачниками становились те люди, которые не понимали, насколько они были близки к успеху когда сдались.Лучше быть закрытым человеком, чем открытой книгой, любой кто действительно заинтересован прочтет все до конца

Оффлайн odezza

• Админ
  • Неисправимый ножеман
  • *
  • ВОЛЯ або СМЕРТЬ!
« Ответ #3 : Март 14, 2013, 11:46:37 am »
3. Мартини конечно взять можно и это будет вполне себе рабочий нож. Но он не будет таким аутентичным как тебе хочется.
А можешь объяснить почему?
Мне хочется нож, который будет действительно "финн". То есть произведен и собран ТАМ. Хочется получить национальный нож. Что можешь посоветовать в этом плане?
Против наших мастеров я ничего не имею. Ребята молодцы и делают вещи на уровне. Но заказ ножа у них - это будет уже немного другая история. И она тоже должна быть!
И сам сделаю нож. Но не сейчас.

Оффлайн Gwynblade

• Админ
  • Опытный
  • *
    • Knifoman
« Ответ #4 : Март 14, 2013, 12:14:17 pm »
Он серийка. Отсюда и все вытекающие. Возможно я не так выразился насчет аутентичности.
К слову про Мартини я пользуюсь углеродкой (с резиновой рукоятью). Кромка садится моментально.
Неудачниками становились те люди, которые не понимали, насколько они были близки к успеху когда сдались.Лучше быть закрытым человеком, чем открытой книгой, любой кто действительно заинтересован прочтет все до конца

Оффлайн odezza

• Админ
  • Неисправимый ножеман
  • *
  • ВОЛЯ або СМЕРТЬ!
« Ответ #5 : Март 14, 2013, 12:29:07 pm »
Спасибо!
Да мне и не особо то и пользоваться. Так, "для полки", для так сказать наличия определенного национального ножа.
Вот тоже думал, что с углеродкой будет по "кошернее". Но чего это она у тебя так ведет? НипанятнА. Вон, на Опинельке углеродка зверь.
Знаешь, думаю купить пока обычную серийку. А потом уже и на какой нить кастом может созрею...
Видел, на кизляре парень "мартинку" нерж продает? Что по ней можешь сказать? Стоит - нет?

Оффлайн Gwynblade

• Админ
  • Опытный
  • *
    • Knifoman
« Ответ #6 : Март 14, 2013, 12:47:53 pm »
Нерж ни в коем случае. У меня была такая как он продает.
Пластилин Пластилинович.

Оффлайн odezza

• Админ
  • Неисправимый ножеман
  • *
  • ВОЛЯ або СМЕРТЬ!
« Ответ #7 : Март 14, 2013, 01:14:44 pm »
 :yes: Спасибо! Понял.

Оффлайн a_n_t

• Новичек
  • *
« Ответ #8 : Март 14, 2013, 07:56:31 pm »
Земеля, глянь сюда
https://www.brisa.fi/portal/index.php?option=com_oscommerce&osMod=index&cPath=92_266
с заказом подсоблю, в скорости с мужиками собираемся

Оффлайн odezza

• Админ
  • Неисправимый ножеман
  • *
  • ВОЛЯ або СМЕРТЬ!
« Ответ #9 : Март 14, 2013, 08:44:24 pm »
a_n_t, на следующий четверг еще будет актуально? Можно было бы обговорить-посоветоваться.

Оффлайн a_n_t

• Новичек
  • *
« Ответ #10 : Март 15, 2013, 11:45:01 am »
конечно ДА!
заказываю регулярно ;-)

Оффлайн odezza

• Админ
  • Неисправимый ножеман
  • *
  • ВОЛЯ або СМЕРТЬ!
« Ответ #11 : Июль 03, 2014, 06:16:50 pm »
"Когда я был мальчишкой, носил я брюки клёш,
соломенную шляпу, в кармане - финский нож!" (с)
Да... Эпиграф был пророческим. :yes:
Действительно, именно вот такой нож и подразумевался в кармане у мальчишки.
Пусть и не совсем "финка", но все же - НОЖ ФИНСКОГО ТИПА -

Обязательно напишу про него обзор. Завсегдатаи форумов будут очень удивлены, узнав автора этого ножа. А личность оооочень известная. :-)
Интрига.

Оффлайн leshik

• Освоился
  • **
« Ответ #12 : Сентябрь 17, 2014, 01:03:49 pm »

Оффлайн odezza

• Админ
  • Неисправимый ножеман
  • *
  • ВОЛЯ або СМЕРТЬ!
« Ответ #13 : Декабрь 23, 2015, 03:17:02 pm »
Нарешті "вдягнув" свою фінку -

Піхви просто підібрав у крамниці за розміром. Довелося трошки їх підшити, а так, цілком приємний варіант.

Оффлайн RO

• Новичек
  • *
Re: "Фінка"
« Ответ #14 : Март 17, 2016, 09:58:29 am »
Деякі роздуми над етнічним ножиком мешканців Скандінавії або несміливі спроби винайти невеличкий ровер з фінським акцентом.

Подейкують, що старовинні арабські хроніки не містили ані фото, ані цікавих малюнків, оскільки фотоапаратами тоді ще не торгували, а зображувати людей та тварин забороняли релігійні норми. Не було навіть коміксів. Внаслідок такої ситуації митцям тих часів з тих країв доводилося практикуватися у мальовничості слова, розвиваючи здібності до прози та образне мислення.
Оскільки я маю деякі проблеми з розміщенням світлин, то буду прагнути компенсувати недолік наглядного матеріалу по можливості ясними описаннями та поясненнями.
Враховуючи, що адміни сайту ще нікого не притягли до відповідальності за графоманство та відсутність наглядного матеріалу, з примарливою надією коли-небудь (не завтра і не післязавтра, просто колись у майбутньому) таки встромити світлини, неквапливо почну:

З чого почалося

Зацікавився фінкою*, почитав форуми, пошукав зображення історичних примірників та почитав враження та огляди. Захотів мати «щось таке» або «приблизно схоже».

Поміж іншим звернув увагу на те, що багато зі старих ножиків «залізобетонно» атрибутованих ерою до автоматизації та до масового виробництва, часами, коли ще не було винайдено штрих-код та маркетинг, мали невеличкі розмірі і коротеньку рукояточку. На цей факт я увагу звернув, але потім потихенечку почав забувати, оскільки будь-яких висновків не треба було робити.
Колись (ще в бутність мою школярем у радянські часи) в мене була міні фінка з пластмасовою ручкою, відома багатьом внаслідок доступності та освітленості у оглядах.
Та фінка була зовсім невеличкою (розміри навожу по пам’яті, тож можу помилитися на пару-трійку мікронів), загальною довжиною сантиметрів 9, з клином біля 5 сантиметрів.
Звідки вона в мене взялася та куди поділася я якось не запам’ятав та навіть нецікаво.
Щодо радянського періоду взагалі (в цілому) то ніякої ностальгії не відчуваю, однак якісь предмети та моменти згадуються… серед них і та мініфінка. Якщо десь побачу за недорого, то почну серйозно замислюватися про придбання :)

Мета та ідея

Створити міні-фінку в EDC-форматі, ненав’язливого розміру та мати щось придатне для повсякденного таскання та нечастого використання по фруктах.

Спроби винайти ровер такий самий, але поменше

З клином проблем майже не виникло — так вийшло, що в крамничці дешевих товарів побачив сувенірні копії якихось тактично-мілітаристичних вбиваторів загальною довжиною не більше олівця і купив пару штук для експериментів.
Клин довжиною сантиметрів 8 (прикладав до лінійки — однозначно до 9 сантиметрів, мабуть внаслідок виконання вимог законодавства, небайдужого до ХЗ (холодної зброї, а не те, що можна подумати, маючи уяву спотворену знанням матюгів), політкоректності та безгеморойної сертифікації). Частину клина займає незаточена частина. Хвостовичок короткуватий, але теоретична змога прикріпити ручку була в наявності. Якщо б не імітація «кровостоку», то було б ще більш файно, але маємо, що маємо.

Щодо спроб придумати форму для ручки, то намагався зробити об’ємну модель трохи дитячими та смішними методами — наприклад скріпити на саморіз два корки від шампанського вздовж, намітивши місце «виходу леза» встромленими бамбуковими шпажками, або ж склеїти картон в декілька шарів та макетним ножиком (звичайним канцелярським) неквапливо та вдумливо моделювати по податливому матеріалу. Також серед тематичних розваг було присутнім (недовго) різьблення по пенопласту.
Оскільки я не впевнений у власному відчутті прекрасного, то намагався прислуховуватися насамперед до тактильних відчуттів та теоретичній зручності.
Те, до чого я прийшов у фіналі мені спочатку відверто не сподобалося. Причому до такої форми у такому форматі я прийшов декілька разів та всі рази результат візуально не подобався. Основні думки, які приходили самі собою — «от же ж довкорочувався», «перестарався», «забагато зрізав», «наступного разу треба зробити трохи довше та тендітніше*», «було б краще, якби було на пару сантиметрів довше*» і таке інше.
Але потім вирішив трішечки призупинитися в творчих пошуках та зайнятися чимось потрібним (серед інших причин — набридло та втомило)

Рукоятку було вирізано з ручки від якоїсь феєрично дешевої рибочистки (щоб не посилювати тягар фінансових витрат на речі, непотрібні в першу чергу) які підходила за розміром.
Поєднав руків’я з клином та кинув в загальну кучу кухонних ножиків.

Щодо піхов, то так і не спромігся навіть всерйоз замислитися над самостійним виготовленням. Бракує пряморукості та творчої наснаги, матеріалу та нагальної необхідності тримати кухонний ножик не з усією рештою разом.

Результат

Вийшло наступне — невеличкий ножик з коротким клином та ручкою «на три пальці».
Заздалегідь згоден, що виглядає неаутентично, та стрьомно. Але хоч трішечки, але є сенс та зручність.
Серед моментів, на які звернув увагу після того, як почав користуватися —
Легко і невимушено скеровується мізинцем або парою мізинець та четвертий палець, при ошкурюванні коренеплодів та сосисок подушечка великого пальця дуже ергономічно притискається до площини, і подушечка великого пальця майже не шоркає по РК.

* якщо є серед паньства гусари, то дуже прошу не коментувати фразу, висмикнуту з контексту. Мова йде про ножики.

PS: зараз починаю спроби по встромлюванню світлин.

Оффлайн odezza

• Админ
  • Неисправимый ножеман
  • *
  • ВОЛЯ або СМЕРТЬ!
Re: "Фінка"
« Ответ #15 : Март 18, 2016, 07:29:46 pm »
Ваші "графоманські" уподобання нікого не дратують (Я так думаю). Кому лінь читати - може текст пропустити. Правильно? У нас вільна країна.
Так, без світлин важко уявити ваш витвір. Візуалізація предмету займає в нашому житті провідне місце.  :D
З фотографіями можу допомогти. Давай, перекінь мені на пошту, а я сам вставлю (ну, практично вийшло, як у тебе в деяких місцях попереднього опису  :smile:) куди потрібно.
І ще. Як закріпив клин у руків'я? Наскільки зрозумів, він трошки короткий.